Televisieserie over badplaats Scheveningen vanaf dinsdag op RTL5

26 oktober 2026, 6:45 uur
Den Haag & Regio
mainImage
The Hague & Partners

Vanaf komende week zendt RTL5 een nieuwe televisieserie uit over de badplaats Scheveningen. "Een hectische wereld waar geen dag hetzelfde is", aldus RTL. 

Jaarlijks trekken ruim zeventien miljoen bezoekers naar de populairste en drukste badplaats van Nederland. Om alles in goede banen te leiden, wordt achter de schermen veel werk verzet. Onder regie van de gemeente Den Haag werken tientallen diensten en lokale ondernemers daarbij nauw samen. Strandreinigers en handhavers, politie en reddingsbrigades, surfscholen, het Rode Kruis en speciale ‘sussers’ zetten zich dagelijks in om bezoekers een veilig en prettig verblijf te bezorgen.

"Terwijl badgasten genieten van de zon, wordt er op de achtergrond keihard gewerkt, flink gelachen en razendsnel geschakeld", meldt RTL. "Want achter ieder zorgeloos dagje strand schuilt een onmisbaar team dat altijd klaarstaat om het verschil te maken." Ook lokale ondernemers en bewoners komen terug in de serie.

Tekst gaat door onder foto.

Foto: Jurriaan Brobbel.

Koningin Máxima

In de eerste aflevering staat de feestelijke opening van de vernieuwde middenboulevard centraal. Koningin Máxima opende op 2 april de boulevard officieel en luidde daarmee het strandseizoen in. Medewerker Leen van de Haagse Straatorganisatie neemt de kijker mee in wat er nodig was om de boulevard op tijd netjes te krijgen voor het bezoek van de koningin.

Wethouder Lotte van Basten Batenburg (Scheveningen): "Iedere zomer wordt Scheveningen door miljoenen mensen bezocht. Wat veel mensen niet zien, is hoeveel werk er achter de schermen wordt verzet om alles goed te laten verlopen. Scheveningen Dag & Nacht laat zien welke mensen dat mogelijk maken en vooral ook hoe trots ze zijn op Scheveningen." 

De achtdelige serie 'Scheveningen: Dag en Nacht' is vanaf komende dinsdag 27 oktober wekelijks om 20.30 uur te zien op RTL5.